STRONA GŁÓWNA | KIM JESTEM | NIEZAPOMINAJKA | AKTUALNOŚCI | FORUM | FUNDACJA DOBRE ŻYCIE | KSIĘGA GOŚCI |NAPISZ
 

 

Regulamin Kampanii Fundacji Dobre Życie pt. „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole 2022”

1. Udział w kampanii jest dobrowolny i bezpłatny. Uczestnicy nie płacą organizatorom, organizator nie płaci za udział uczestnikom. 2. Kampania jest przedsięwzięciem niekomercyjnym: promuje idee chleba na zakwasie, a nie konkretny wyrób, zdrowy styl życia, podnosi świadomość zdrowotną i konsumencką. Kampania jest prowadzona siłami wolontariatu. 3. Kampania jest adresowana do dzieci, młodzieży i dorosłych. 4. Kampania jest projektem ogólnopolskim, obejmuje cały kraj. 5. Uczestnikiem może być osoba indywidualna lub grupa – nieformalna i formalna. 6. Głównym adresatem kampanii są szkoły – podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne oraz seniorzy. 7. Kampania odbędzie się w terminie 16-23 października 2022 roku. 8. W celu przygotowania uczestników do „Tygodnia” Fundacja wydała pięć raportów/poradników o kampanii. Zainteresowani mogą je bezpłatnie pobrać ze strony Fundacji Dobre Życie (8. www.rakiel-czarnecka.pl w zakładce multimedia). Jedynym warunkiem korzystania jest podawanie źródła pochodzenia materiałów oraz organizatora kampanii. 9. Uczestnikiem kampanii jest każdy, kto przyśle zgłoszenie i zrealizuje co najmniej jedno działanie związane z ideą kampanii: przygotuje apel, inscenizację, gazetkę ścienną, zorganizuje degustację chleba na zakwasie, pieczenie chleba, zawody sportowe, wycieczkę do piekarni, do lasu, przeprowadzi pogadankę, lekcję, wykład, na temat chleba żytniego na zakwasie, zdrowego stylu życia, przeprowadzi przegląd szkolnego sklepiku, wyda ulotkę, zorganizuje konkurs, przedstawienie itp. Forma udziału w kampanii jest dowolna, inspiracji można szukać w w/w książkach, a także na niniejszej stronie internetowej. Prosimy o włączanie do swoich działań również seniorów. O zapraszanie ich do udziału w wydarzeniach organizowanych w szkole oraz zachęcanie formalnych i nieformalnych grup osób w tym przedziale wiekowym do organizacji własnych działań w ramach kampanii. 10. Do uczestników Fundacja kieruje apel o przysyłanie sprawozdań z podejmowanych działań. Zebrane materiały posłużą do przygotowania kolejnych edycji kampanii oraz wydania kolejnej książki, która jest pomocą dydaktyczną dla uczestników projektu. 11. Przy każdej edycji Fundacja poszerza zakres przekazywanych treści. I tak, oprócz artykułów dotyczących chleba w kolejnych wydawnictwach umieściliśmy informacje o produktach zbożowych, zasadach żywienia człowieka oraz o zdrowym stylu życia. Jak piszemy sprawozdania z kampanii – bardzo ważna informacja Organizatorom bardzo zależy, aby mieć na bieżąco informacje od szkół, które zdecydują się wziąć udział w kampanii.

więcej ...


UWAGA Szkoły i przedszkola - organizujemy Tydzień chleba!

Rusza czternasta edycja kampanii Fundacji Dobre Życie. Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole 2022

więcej ...


Jedenasta edycja kampanii Fundacji Dobre Życie. Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole 2019

Zmobilizowały nas jednak Wasze listy, telefony, e-maile. Zatem - robimy! Tak jak w poprzednich edycjach kampania "Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole 2019" organizujemy w dniach 16-23 października 2019 roku. Zapraszamy do włączenia się do jedenastej już edycji „Tygodnia”.

więcej ...


Regulamin 11. edycji Kampanii Fundacji Dobre Życie pt. „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole 2019”

Udział w kampanii jest dobrowolny i bezpłatny. Uczestnicy nie płacą organizatorom, organizator nie płaci za udział uczestnikom. Kampania jest przedsięwzięciem niekomercyjnym: promuje idee chleba na zakwasie, a nie konkretny wyrób, zdrowy styl życia, podnosi świadomość zdrowotną i konsumencką. Kampania jest prowadzona siłami wolontariatu. Kampania jest adresowana do dzieci, młodzieży i dorosłych, jak również do osób w wieku 50+. Kampania jest projektem ogólnopolskim, obejmuje cały kraj

więcej ...


Dziewiąta edycja kampanii Fundacji Dobre Życie.

Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole 2017

To już po raz dziewiąty Fundacja Dobre Życie zwraca się do szkół i przedszkoli z apelem, aby organizowały „Tydzień chleba”. Zapraszamy wszystkich, do których dotrze ta informacja do udziału, prosimy również o przekazanie idei dalej, do kolejnych placówek. Bardzo zależy nam, aby do kampanii przystąpiło jak najwięcej placówek. Apel kierujemy szczególnie do tych osób, które w sercu mają troskę o zdrowie - nasze, dzieci i wnuków.

więcej ...


Regulamin

Kampanii Fundacji Dobre ŻycieKampania jest przedsięwzięciem niekomercyjnym: promuje idee chleba na zakwasie, a nie konkretny wyrób, zdrowy styl życia, podnosi świadomość zdrowotną i konsumencką. Kampania jest prowadzona siłami wolontariatu.

Regulamin

Kampanii Fundacji Dobre Życie

">więcej ...


Regulamin kampanii Fundacji Dobre Życie - Tydzień chleba w szkole

Udział w kampanii jest dobrowolny i bezpłatny. Uczestnicy nie płac± organizatorom, organizator nie płaci za udział uczestnikom.

 • 2.    Kampania jest przedsięwzięciem niekomercyjnym: promuje idee chleba na zakwasie, a nie konkretny wyrób, zdrowy styl życia, podnosi ¶wiadomo¶ć zdrowotn± i konsumenck±. Kampania jest prowadzona siłami wolontariatu.
 • więcej ...


  Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu zycia w szkole 2014

  Zorganizujmy "Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole 2014" w dniach 16-23 paĽdziernika. Będzie to już szósta edycja!

   

  więcej ...
  więcej ...
  więcej ...
  więcej ...
  więcej ...
  więcej ...
  więcej ...
  więcej ...
  więcej ...
  więcej ...
  więcej ...


  Tydzień Żytniego Chleba w Szkole 2010

  Zapraszam wszystkich do organizacji "Tygodnia Żytniego Chleba w Szkole 2010" w dniach 11-16 października 2010 roku. Zainteresowanych odsyłam do zakładki "Chleb" (tam znajdziecie informację) oraz "Multimedia" - tam jest zawieszona najnowsza książką - raport i poradnik nt. "Tygodnia Żytniego Chleba w Szkole". Proszę pobierać materiały i korzystać - jedynym warunkiem jest podawanie źródła, skąd pochodzą. Bardzo proszę o nadsyłanie - drogą e-mailową informacji na temat kampanii.

  więcej ...


  Tam przeczytasz o "Tygodniu Żytniego Chleba w Szkole"

  Wystarczy wpisać "Tydzień Żytniego Chleba w Szkole", aby znaleźć artykuły na ten temat. Zamieszczamy linki do tych stron internetowych, na których można poczytać o projekcie. Zachęcamy do przysyłania informacji o "Tygodniu" do Fundacji na adres: poczta@rakiel-czarnecka.pl

  więcej ...


  Inauguracja "Tygodnia Żytniego Chleba w Szkole"

   

  W piątek, 9 października 2009 roku w Szkole Podstawowej nr 166 przy ulicy Żytniej w Warszawie odbyła się konferencja prasowa, inaugurująca kampanię „Tydzień Żytniego Chleba w Szkole”. „Tydzień” rozpoczyna się 12 i będzie trwał do 16 października. Dużo szkół, w tym rolniczych potwierdziło, że weźmie aktywny udział w projekcie.

  więcej ...


  Tydzień Żytniego Chleba w Szkole

  Szanowni Dyrektorzy Szkół,

  Nauczyciele, Młodzieży!

   

   

  Zachęcamy wszystkich Państwa, abyśmy w dniach 12-16 października 2009 roku przeprowadzili „Tydzień Żytniego Chleba w Szkole”. Będzie to nasza reakcja na niepokojącą sytuację na rynku, gdzie chleb gorszy wypiera lepszy, a zdrowie konsumenta nie jest traktowane tak, jakbyśmy oczekiwali. Damy
  w ten sposób świadectwo, że nie zgadamy się, aby żywność przemysłowa wyparła naturalną, gdyż tylko życie w zgodzie z Naturą pozwoli nam zachować dłużej zdrowie.

  Szanowni Państwo, w tym roku - 2010 organziujemy "Tydzień Żytniego Chelab w Szkole" w terminie 11-16 października. Mamy nowe materiały - podobnie jak i w ubiegłym roku proszę szukac ich we wskazanych niżej zakładkach.
  Materiały o chlebie - w "szufladce" Fundacja Dobre Życie (na pasku, na górze) oraz do pobrania z "szuflady" Multimedia (prawy margines). Informacje - w zakładce "Aktualności".

  więcej ...
  więcej ...


  Felieton na zdrowie

   

  Współczesna wiedza o człowieku pozwala ustalić potencjalną długość życia na 100 – 120 lat. Jeżeli jeszcze tego wieku nie dożywamy, dzieje się tak najczęściej wskutek różnych popełnianych przez nas błędów dotyczących stylu życia. Oznacza to, że robimy pewne rzeczy, które nam szkodzą, albo nie robimy innych, które są dla nas korzystne.

  więcej ...
  więcej ...


  Staramy się o dobry chleba dla każdego

  Fundacja Dobre Życie podjęła kolejne działania w ramach kampanii na rzecz dobrego chleba. W listopadzie zorganizowała dwa szkolenia dla piekarzy z Mazowsza na temat chleba na zakwasie. Wydaliśmy też nową książkę i gazetę, w których piszemy o chlebie. Zorganizowaliśmy konferencję prasową, w pierwszym kwartale 2009 roku idziemy na posiedzenie sejmowej podkomisji zdrowia, aby przekonać do zmiany przepisów dotyczących chleba.
  więcej ...


  Akademia Dobrego Życia zaprasza 26 listopada 2007 roku

  Przyjdź, dowiedz się więcej o sobie!

   

   

  Akademia Dobrego Życia

   

  zaprasza Państwa

  na kolejne spotkanie dotyczące promocji zdrowia.

  więcej ...


  Trujące talerze z Chin

  Chińskie talerze zawierające olbrzymie ilości toksycznego ołowiu i kadmu od ponad roku sprzedawane są w sklepach całej Polski. Kilka dni temu wadowicki sanepid skontrolował hurtownię z okolic Kalwarii Zebrzydowskiej. Sprawę opisuje "Polska".

  więcej ...


  Weźmy przykład z Irlandii - postawmy na turystykę

  Jak wykazują prognozy Światowej Organizacji Turystyki (WTO), „zielona turystyka”, w tym różne formy turystyki aktywnej, ekoturystyki, turystyki kulturowej są coraz bardziej popularne wśród turystów, podobnie jak wszystkie formy aktywności prowadzące do zdrowego trybu życia. Dotyczy to zwłaszcza Polski i krajów Europy Wschodniej, dla których prognozy WTO na 2020 rok są najbardziej obiecujące. Przewidują bowiem największy udział turystów spośród wszystkich krajów europejskich.

  więcej ...


  Akademia Dobrego Życia zaprasza 8 października na spotkanie

  8 października 2007 roku - kolejne spotkanie w ramach Akademii Dobrego Życia: przyjdź, wzbogać swoją wiedzę. Gość specjalny toProfesor Alfreda Padzik-Graczyk z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie - „Rola antyoksydantów i biopierwiastków zawartych w diecie, w prewencji chorób nowotworowych i chorób układu krążenia” - oraz lekarz medycyny Aleksander Szorochowi i profesor Alicja Zobel.

  więcej ...


  Zdrowe środowisko i dobry chleb dla wszystkich

  Mam wiele do zaoferowania innym, jestem bardzo aktywna. Jeśli chcesz wiedzieć, jaki mam program - przeczytaj cały ten tekst, a także kilka innych na mojej stronie....

  więcej ...


  Akademia Dobrego Życia zaprasza

  Ruszyliśmy - 3 września 2007 roku. W poniedziałek w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie, przy Elektoralnej 12 zainaugurowałam działaność Akademii Dobrego Życia. Profesor Magdalena Włodarczyk-Kierczyńska mówiła o chlebie na zakwasie, ja prezentowałam działania Fundacji w zakresie poprawy jakości chleba. Kolejne spotkanie - już 5 września - godzina 17.00, następne - 11 września, 1 i 8 października, 26 listopada i 20 grudnia. Możliwe, że spotkań będzie więcej....

  więcej ...


  Zapraszamy na konferencję o chlebie

  W sobotę, 13 grudnia w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie, przy Krakowskim Przedmieściu 66 odbyła się konferencja o chlebie pt. "Chleb na zakawasie szansą na zdrowie". Inicjatorem spotkania jest Fundacja Dobre Życie, patronat nad konferencją objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz poseł Aleksander Sopliński. Konferencja ta zainaugurowała kampanię na rzecz dobrego chleba, którą kontynuujemy do dzisiaj.

  więcej ...


  Fundacja Dobre Życie ma już rok

  13 grudnia 2006 roku Fundacja Dobre Życie skończyła rok. W tym czasie zorganizowaliśmy sześć konferencji pt. "Promocja zdrowia priorytetowym zadaniem w polityce państwa", pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego, Adama Struzika. Nawiązaliśmy kontakt z wieloma środowiskami, osobami, zainicjowalismy kilka działań, wydaliśmy pięć publikacji. W centrum naszej uwagi znajduje się m.in. chleb na zakwasie oraz etykietki na produktach spożywczych. Osoby, które chciałyby się włączyć do naszych działań - zapraszamy do współpracy.

  więcej ...


  Chleb na zakwasie szansą na zdrowie

  Bogatsi zjadają około 60-70 kg rocznie chleba, biedniejsi – dwa razy więcej. Od jakości chleba w dużym stopniu zależy nasze zdrowie. Tymczasem na rynku coraz więcej jest chleba, przygotowanego z udziałem obcych dodatków, konserwantów, polepszaczy, spulchniaczy lub który wyrósł tylko na drożdżach. Zjadając taki chleb nie tylko czujemy się gorzej, ale zjadamy także wiele niebezpiecznych dla zdrowia składników.

  więcej ...


  Kupujesz, szkodzisz

  Andrzej Hołdys, BBC 27-12-2005, ostatnia aktualizacja 28-12-2005 17:05 Nie kupujcie jak szaleni, bo na waszej niepohamowanej konsumpcji cierpi poważnie środowisko - zaapelowała przed świętami do mieszkańców Australii jedna z organizacji ekologicznych

  więcej ...


  SZWAJCARIA WPROWADZA MORATORIUM NA GMO

  Original Message----- From: Fundacja ICPPC [mailto:biuro@icppc.pl] Sent: Monday, November 28, 2005 9:26 AM To: LISTA@ICPPC.PL Subject: !!!!!!!!SZWAJCARIA WPROWADZA MORATORIUM NA GMO!!!!!!!!! Importance: High

  więcej ...


  Fałszerze jedzenia

  Polecam artykuł, który ukazał się w magazynie "Ozon" 2 listopada 2005.

  więcej ...


  Wielkie cięcie drzew

  Już wkrótce przy polskich drogach nic nie będzie rosło

  więcej ...


  Kolejka przeciw puszczy

  Białowieski Park Narodowy uruchamia kolejkę wąskotorową przez puszczę. Torowisko przecina, między innymi, obszary objęte ochroną.

  więcej ...


  O Jeziorze Sławskim, które przestało być sławne

  Prezes Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze, Pan Kazimierz Kęs nie lubi Gazety Lubuskiej. Nie lubi, ponieważ Gazeta od dwóch lat wali po oczach tytułami artykułów opisujących katastrofalny stan Jeziora Sławskiego: „Zabijają Jezioro Sławskie, „To jezioro umiera!”, „Nocna straż czuwa”, A właśnie że umiera”, „Zostanie bagno” i inne.

  więcej ...


  Apel do Czytelników

  Bardzo serdecznie proszę o kontakt - najlepiej poprzez Internet - wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć działalno¶ć Fundacji Dobre Życie. Rozpoczęłam realizację projektu, którego celem jest promocja i rozwiązywanie problemów, o których piszę w swoim programie wyborczym.

  więcej ...


  Ekospotkanie!

  Pan Adam Będkowski napisał do nas: Szanowni Państwo! Serdecznie zapraszam na kolejne warszawskie Ekospotkanie we wtorek 4 października od g. 19 w herbaciarni HERBA THEA przy ul. Bruna 20 (niedaleko metra Pole Mokotowskie).

  więcej ...


  Pilne - wyślij e-maila do europosłów!

  Od zespołu Chemical Reaction ***DZIAŁAJ TERAZ! WYŚLIJ E-MAIL DO POLSKICH EUROPSŁOW W PARLAMENCIE EUROPESJKIM - Przed kluczowym głosowaniem w dn. 16 listopada 2005 r. ***

  więcej ...


  Co grozi ptakom w mieście?

  Joanna Woźniczko: Jakie zagrożenia czyhają na ptaki w mieście?

  więcej ...


  PORADNIK WYBORCY 2005 (OTOP)

  W dniu 25/09/2005 odbędą się w Polsce wybory parlamentarne. Chcemy dostarczyć Państwu dodatkowych informacji i w ten sposób pomóc w podjęciu decyzji na które ugrupowanie głosować. W tym celu skierowaliśmy do ośmiu partii startujących w wyborach zestaw pytań dotyczących ich stanowiska w sprawach dotyczących ochrony środowiska.

  więcej ...


  Projekt "Przystań na Solcu" i aktywne niedziele...

  Fundacja "Ja Wisła" rozpoczęła projekt "Przystań na Solcu". Jego celem jest przywrócenie warszawiakom pamięci i świadomości życia nad rzeką żywą, spławną i gwarną, pełną niegdyś drewnianych łodzi -pychówek, lejtaków, batów, kryp, szkut i berlinek.

  więcej ...


  Ulotka o GMO - do ściągnięcia!

  Fundacja ICPPC ma nową ulotke dotyczącą GMO dla konsumentów "KUPUJ ŚWIADOMIE". Zainteresowanym podajemy stronę, na której można ja znaleźć...

  więcej ...


  Pierwsze urodziny śmieciowej infolinii

  Numer całodobowej infolinii ZOM: 0-800 80 01 17

  więcej ...


  Stokłosa atakuje

  Senator Henryk Stokłosa, który - jak się okazało kilka tygodni temu - najprawdopodobniej naraził powiat pilski na groźną katastrofę ekologiczną, kontratakuje i pozywa do sądu osoby występujące na antenie Radia Maryja i telewizji Trwam. Goście Radia Maryja ujawniali skandaliczne działania Stokłosy, ten zaś oskarża je teraz o zniesławienie! Mieszkańcy Kaczor i Śmiłowa zbulwersowani zaś są postawą urzędników administracji państwowej i samorządowej, których dotychczasowa działalność sprawia, że senator czuje się bezkarny.

  więcej ...


  Warszawskie Ekospotkania

  Zbliża się kolejne Ekospotkanie (6 września) a w przygotowaniu przesyłam plakat do wieszanie w pracy/na uczelni lub w innym odpowiednim miejscu. Zaproszenia prześle na początku przyszłego tygodnia. Pozdrawiam i do zobaczenia, Adam Będkowski

  więcej ...
  Komisja Europejska opracowuje obecnie strategię mającą na celu poprawę jakości środowiska naturalnego w miastach europejskich, a także w celu zmniejszenia szkodliwego wpływu miast na otoczenie - weź udział w konsultacjach!

  więcej ...
  Czas na eko-wioski wspólnoty? Informacja Jadwigi Łopata i Juliana Rose...

  więcej ...
  Dzień bez samochodu Już po raz siódmy 22 września Europa będzie obchodzić Europejski Dzień bez Samochodu. Po raz czwarty (w dniach 16-22 września br.) będziemy świetować Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Hasło tegorocznych obchodów brzmi: "Do pracy bez samochodu".

  więcej ...  Kliknij i posłuchaj ;)


  Menu :

  - GALERIA ZDJĘĆ
  - EKOLOGIA
  - CZŁOWIEK
  - RECENZJE
  - REPORTAŻE
  - CHLEB
  - LINKI
  - MULTIMEDIA   

   

   

    Copyrigt Effective Computer Support.