STRONA GŁÓWNA | KIM JESTEM | NIEZAPOMINAJKA | AKTUALNOŚCI | FORUM | FUNDACJA DOBRE ŻYCIE | KSIĘGA GOŚCI |NAPISZ
 

 

Mazury w albumie Waldemara Bzury

Niemal każdy z nas nosi w sobie swój obraz Mazur. Kraina tysiąca jezior kojarzy nam się z wakacyjnym letnim wypoczynkiem, spływem kajakowym lub wędrówką pod żaglami, sosnowym zapachem Puszczy Piskiej, odgłosami ptaków, Sanktuarium Maryjnym w Świętej Lipce, odpoczynkiem w Giżycku, Mikołajkach czy Rucianem Nidzie. Ta ziemia jest wyjątkowa - tak pod względem przyrodniczym, jak i kulturowym. Ta swoistość zrodziła się z przeszłości geologicznej i historycznej.

więcej ...


Do Darłowa po jod i przygodę

Jod jest najważniejszym celem naszych wypraw nad morze. W jego poszukiwaniu "Przyroda Polska" dotarła do Darłowa - królewskiego miasta. Sprawdziliśmy, czy rzeczywiście są tutaj najpiękniejsze zachody słońca. Ujął nas wyjątkowy urok tonącego w zieleni historycznego pomorskiego grodu oraz uzdrowiskowo-wczasowego Darłówka z malowniczym portem.

więcej ...


Ekwador - świat jeszcze zdrowy

Do Ekwadoru przyjechałam w drugiej połowie listopada, na początku tamtejszej wiosny. Zwróciłam uwagę na obfitość wody. Rosa osiadała wszędzie, na wszystkich roślinach. Uświadomiłam sobie, że krople rosy są swoistym symbolem wspaniale nawodnionej środkowej części tego kraju.

więcej ...


GDZIE ZIMY MROŹNE A LATA GORĄCE

Gołdap - zimowa stolica Mazur, Gołdap - stolica Mazur garbatych, Gołdap - kraina łowców przygód, Gołdap - najczystsze powietrze w Polsce. Gołdap promuje się konsekwentnie i z planem. Strategia rozwoju regionu opiera się na trzech filarach: walory przyrodnicze i klimatyczne, historia, zabytki.

więcej ...


Smak podziemnej przygody

W tym momencie wszyscy uświadomili sobie grozę sytuacji i pomyśleli, że przecież może tak się zdarzyć, że nie wyjdą już spod ziemi. Jeszcze ostrożniej ruszyli przed siebie.

więcej ...


Czy zryw na Borne już minął?

Borne Sulinowo długo znajdowało się w centrum uwagi całego kraju. Przez kilka lat było bardzo wdzięcznym tematem dla dziennikarzy. Media interesował wymarsz wojsk radzieckich, pierwsi osadnicy, czekające na zasiedlenie Kłomino, niewybuchy i inne pamiątki po Rosjanach.

więcej ...


Galapagos - spełnione marzenie

Galapagos to kraina marzeń. „Żeglowanie wśród wysp Galapagos” było tak naprawdę przemieszczaniem się motorem i dużą łodzią. Ten rodzaj podróżowania pomniejszał romantykę obcowania z duchem Darwina, ale pozwolił mi przebywać wśród przyrody i rozwijać myśli o ewolucji.

więcej ...


Moje podlaskie wędrówki

Polska ma do zaoferowania Europie i światu dwie niekwestionowane wartości: tysiącletnią kulturę oraz naturalne walory przyrodnicze. Oba te elementy są obecne na Podlasiu, w Puszczy Knyszyńskiej, Białowieskiej, a także na całym obszarze objętym programem Zielone Płuca Polski.

więcej ...Kliknij i posłuchaj ;)


Menu :

- GALERIA ZDJĘĆ
- EKOLOGIA
- CZŁOWIEK
- RECENZJE
- REPORTAŻE
- CHLEB
- LINKI
- MULTIMEDIA 

 

 

  Copyrigt Effective Computer Support.