STRONA GŁÓWNA | KIM JESTEM | NIEZAPOMINAJKA | AKTUALNOŚCI | FORUM | FUNDACJA DOBRE ŻYCIE | KSIĘGA GOŚCI |NAPISZ
 

 

Felieton na zdrowie

 

Współczesna wiedza o człowieku pozwala ustalić potencjalną długość życia na 100 – 120 lat. Jeżeli jeszcze tego wieku nie dożywamy, dzieje się tak najczęściej wskutek różnych popełnianych przez nas błędów dotyczących stylu życia. Oznacza to, że robimy pewne rzeczy, które nam szkodzą, albo nie robimy innych, które są dla nas korzystne.


Wszystkie nasze komórki, substancje i molekuły są w sposób ciągły, jedna po drugiej wymieniane. Po sześciu miesiącach wszystkie są nowe. Trzeba się starać, aby materiał, z którego buduje się te nowe komórki był odpowiedniej jakości. Jeżeli przy tym będziemy pamiętali o co najmniej trzech spacerach w tygodniu, gimnastyce (ciała i umysłu), radzili sobie ze stresem i nie wpadali w nałogi – nasz stan zdrowia poprawi się zdecydowanie.

Profesor Marek Naruszewicz z Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, prezes Polskiego Towarzystwa Badań nad Miażdżycą twierdzi, że 70 proc. Polaków nie powinno chorować w ogóle. Powołuje się na dane WHO, wg. których nawet 70 proc. wszystkich chorób ma swoje źródło w niewłaściwym sposobie odżywiania. Na liście chorób dietozależnych oprócz otyłości, możemy znaleźć takie pozycje jak choroby serca, nowotwory, cukrzyca, osteoporoza, niedokrwistość, czy zaburzenia rozwoju układu nerwowego.

Co robić, aby zachować zdrowie jak najdłużej?

Proszę poczytać sobie teksty na mojej stronie. Znajdziecie tutaj Państwo wiele informacji, a także wskazówki, jak zadbać o siebie.

Zapraszam też na kolejne spotkania w ramach Akademii Dobrego Życia, a także na Kiermasze Zdrowia.

Można również do nas napisać jakiej potrzebujecie Państwo informacji. Postaramy się odpowiedzieć na Państwa pytania.


Walentyna Rakiel-CzarneckaKliknij i posłuchaj ;)


Menu :

- GALERIA ZDJĘĆ
- EKOLOGIA
- CZŁOWIEK
- RECENZJE
- REPORTAŻE
- CHLEB
- LINKI
- MULTIMEDIA 

 

 

  Copyrigt Effective Computer Support.