STRONA GŁÓWNA | KIM JESTEM | NIEZAPOMINAJKA | AKTUALNOŚCI | FORUM | FUNDACJA DOBRE ŻYCIE | KSIĘGA GOŚCI |NAPISZ
 

 

Raport: Czy wiemy co jemy?

W dniach 22 - 24 września w Warszawie organizowane są Turystyczne Targi TT Warsaw. TTG Polska przygotowuje z tej okazji prezentację międzynarodowych potraw, połaczoną z możliwością degustacji. Specjalnie na tę okazję przygotowałam Raport: Czy wiemy co jemy, który będzie zamieszczony w okolicznościowej gazecie TTG. Internauci są więc pierwszymi czytelnikami mojego "Raportu". Zapraszam do lektury...

więcej ...


Ile mineralnej w mineralnej?

Polak wypija rocznie 30 litrów wody mineralnej, Belg – 112 l, Szwajcar – 88, Francuz – 82 litry. Dominuje pogląd, że Polacy w ogóle piją za mało płynów. Jednak oprócz ilości niezwykle ważna jest także jakość wody. Światowa Organizacja Zdrowia w swoich raportach dowodzi, że 80 proc. wszystkich chorób współczesnych ma bezpośredni związek z jakością wody pitnej. Od jakości wody zależy rozwój całej naszej cywilizacji.

więcej ...


Czy musimy jeść odpady?

Ujawniona przez dziennikarzy „Rzeczpospolitej” i TVN afera dowodzi, iż obecne mechanizmy prawne nie zapewniają nam bezpieczeństwa.

więcej ...


Czy długo jeszcze będziemy karmieni odpadami?

Po dramatycznych informacjach o chorobie „szalonych krów”, której źródło tkwiło w paszy wytwarzanej ze zwierzęcych odpadów, mamy nasz własny dramat. Skandal, jaki wybuchł po wykryciu zjawiska „poprawiania wędlin” w zakładach Constar S.A. w Starachowicach sprawił, że wszyscy stawiamy sobie pytanie o bezpieczeństwo żywnościowe. Czy wiesz co jesz? – zastanawia się wielu z nas.

więcej ...


Jaki jest polski system prawny?

Jednym z elementów przygotowań Polski do akcesji z Unią Europejską jest pełna implementacja unijnych przepisów prawnych (acquis communautaire) oraz ulepszenie struktur instytucjonalnych w ramach całej gospodarki żywnościowej.

więcej ...


Czy wiesz, co jesz?

Polska żywność ma dobrą markę w Europie i na świecie. Polska żywność podbija rynki Europy. Nasze hity to mięso i wędliny, mleko i sery, wyroby cukiernicze, wody mineralne.

więcej ...Kliknij i posłuchaj ;)


Menu :

- GALERIA ZDJĘĆ
- EKOLOGIA
- CZŁOWIEK
- RECENZJE
- REPORTAŻE
- CHLEB
- LINKI
- MULTIMEDIA 

 

 

  Copyrigt Effective Computer Support.