STRONA GŁÓWNA | KIM JESTEM | NIEZAPOMINAJKA | AKTUALNOŚCI | FORUM | FUNDACJA DOBRE ŻYCIE | KSIĘGA GOŚCI |NAPISZ
 

 

Witamy

Witam! Jak to miło, że zajrzałeś na moją stronę. Rozejrzyj się, poczytaj, przemyśl - wtedy poznasz mnie trochę lepiej. Moje artykuły, informacje i inne materiały powiedzą Ci jak myślę, odczuwam świat, problemy, co robię i co chciałabym jeszcze zrobić.


 

 Polecam Twojej uwadze materiały związane z bezpieczeństwem zdrowotnym zywności, a także informacje na temat działalności Fundacji Dobre Życie.
Problemowi jakości żywności poświęcam dużo czasu od kwietnia 2005 roku. Dokładnie od chwili, kiedy wydarzyła się afera w jednym z zakładów mięsnych, gdzie spleśniałe wędliny myto olejem, następnie ponownie wkładano do torebek foliowych i na półki sklepowe.
Zorganizowałam w Sejmie dwie konferencje z udziałem ekspertów, przedstawicieli urzędowych kontroli, producentów, konsumentów oraz wielu innych osób. Ich celem było ustalenie, co należy zrobić, żebyśmy nie jedli niezdrowej żywności.
Potrzebna jest ustawa "prawo żywnościowe" oraz powołanie Agencji Bezpieczeństwa Zdrowotnego Żywności.
To jest jeden z celów, które chce osiągnąć, kontynuuję moją działalność w kilku innych miejscach. Jednym z nich jest Fundacja Dobre Życie, którą założyłam wspólnie z panią profesor Alicją Zobel z Kanady. W ramach Fundacji organizujemy konferencje, spotkania, dyskusje, wydajemy publikacje.
Moje starania, a także grupy współpracujących ze mną osób zostały dostrzeżone - w styczniu 2008 roku miał powstać Urząd Bezpieczeństwa Żywności. Z satysfakcją stwierdzam, że mam swój udział w tym, że zamierzano powołać tak ważną instytucję. Niestety Urząd nie został utworzony, ale możliwe, że powstanie wkrótce...
Kolejne nasze starania, jako Fundacji Dobre Życie dotyczą wprowadzenia przedmiotu zdrowie do szkół, systemu REACH, który eliminowałby produkcję szkodliwych dla człowieka artykułów z tworzyw sztucznych. Program REACH został uchwalony, teraz powinniśmy domagać się jego realizacji. Podjeto też działania zmierzające do wprowadzenia edukacji zdrowotnej do szkół.
Udoskonalenia wymaga prawo z zakresu ochrony przyrody i środowiska.
Musimy budować społeczeństwo obywatelskie, w którym każdy będzie czuł się dobrze. Musi być przestrzegana Karta Praw Osób Niepełnosprawnych, poprawie muszą ulec warunki życia emerytów i rencistów.
Musimy znaleźć sposób na ochronę naszych kupców, oferujących produkty wprost od rolnika, mleczarza, sadownika, ogrodnika. Wielkie sieci handlowe, mają na uwadze głównie własny interes, któremu podporządkują wszystko... Informacje o "odnawianiu" artykułów spożywczych, o wykorzystywaniu do ponownego przerobu starych przetworów - są porażające. Musimy zmienić nasz sposob zaopatrywania się w podstawowe produkty spozywcze - szukać możliwości skrócenia drogi od "pola do stołu". Właśnie nasi drobni kupcy, oferujący towary na bazarach, straganach ulicznych, a także ci, którzy dowożą towary wprost do klienta - muszą otrzymać od nas wsparcie. Lista spraw, którymi zajmuję się jako dziennikarka, ekolog, członek kilku organizacji pozarządowych jest długa. Dużo informacji na ten temat znajdziesz w artykułach, które umieściłam w poszczególnych "szufladkach". Zapraszam do lektury i do współpracy.
Dziekuję...

Walentyna Rakiel - Czarnecka

Kliknij i posłuchaj ;)


Menu :

- GALERIA ZDJĘĆ
- EKOLOGIA
- CZŁOWIEK
- RECENZJE
- REPORTAŻE
- CHLEB
- LINKI
- MULTIMEDIA 

 

 

  Copyrigt Effective Computer Support.