STRONA GŁÓWNA | KIM JESTEM | NIEZAPOMINAJKA | AKTUALNOŒCI | FORUM | FUNDACJA DOBRE ŻYCIE | KSIĘGA GOŒCI |NAPISZ
 

 

Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole 2014

Fundacja Dobre Życie zachęca wszystkich, do których trafi ten apel – do zorganizowania w swojej placówce „Tygodnia dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole”. „Tydzień” jest zaplanowany w terminie 16-23 października 2014 r.


Fundacja Dobre Życie zachęca wszystkich, do których trafi ten apel – do zorganizowania w swojej placówce „Tygodnia dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole”. „Tydzień” jest zaplanowany w terminie 16-23 października 2014 r.

Jest to już szósta edycja ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej, której celem jest zwrócenie uwagi na problem spadku spożycia chleba, podniesienie świadomości konsumenta nt. zdrowotnych właściwości pieczywa na zakwasie oraz promocja zdrowego stylu życia.

Nasze przesłanie zostało bardzo pozytywnie odczytane przez nauczycieli, którzy włączyli się do kampanii. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce internetowej „Tydzień chleba w szkole” i wyskakuje mnóstwo linków, pod którymi czytamy sprawozdania, oglądamy zdjęcia. Cieszy fakt, że szkoły zrozumiały przesłanie, że przemówiła do nich troska Fundacji o zdrowie społeczeństwa, że dostrzeżono nasze starania. Kampania, prowadzona od 6 lat wyzwoliła mnóstwo cennych pomysłów, inicjatyw, przedsięwzięć. Szkolne społeczności zadają sobie wiele trudu, aby przygotować ulotkę, plakat, gazetkę, prezentację, przeprowadzić lekcje o chlebie, pójść do piekarni z uczniami, upiec w szkole chleb, zaprosić gości na degustację, przygotować przedstawienie. W ramach kampanii o chlebie w szkołach piszą wiersze, śpiewają piosenki, a nawet rapują.

Szkoły tworzą coraz to nowe scenariusze „Tygodnia”, inscenizacji, happeningów, powstają apele, nowe materiały, plakaty, hasła, przeprowadzane są konkursy. Nauczyciele i uczniowie mają tak wiele pomysłów i serca do tego naszego chleba, że nie sposób jest patrzeć na te działania chłodno i z dystansem. Jest coś pięknego i wzniosłego w tej kampanii, w podejściu jej uczestników, zaangażowaniu.

Dzięki uczestnikom kampanii powstaje nowa przestrzeń, w której idea zdrowego życia, w zgodzie z naturą przeistacza się w konkretne i różnorodne działania. Nasze idee – z pomocą nauczycieli i szkolnych społeczności – żyją już własnym życiem. Przyznajemy, że jest to bardzo niezwykłe, że już od sześciu lat przychodzi taki czas, kiedy w szkole mówi się o chlebie. Jest w tym jakaś magia…

W celu przygotowania uczestników do zorganizowania „Tygodnia” Fundacja już po raz piąty wydała książkę. Jest to raport i poradnik zarazem, który można pobrać ze strony www.rakiel-czarnecka.pl – zakładka „Multimedia”.

Uczestnikiem kampanii jest każdy, kto zgłosi do Fundacji udział i zrealizuje co najmniej jedno działanie związane z ideą kampanii: przygotuje apel, inscenizację, gazetkę ścienną, zorganizuje pieczenie i degustację chleba na zakwasie, zawody/zabawę sportową, wycieczkę do piekarni, lasu, parku, przeprowadzi pogadankę na temat zdrowego stylu życia, chleba, znaczenia ruchu dla zdrowia. Zachęcamy też do przeglądu sklepików szkolnych, do rozmów nt. tego, co jemy i jaki prowadzimy tryb życia.

Forma udziału w kampanii jest dowolna.

Fundacja prosi również o nadsyłanie relacji i sprawozdań.

 


Walentyna Rakiel-CzarneckaKliknij i posłuchaj ;)


Menu :

- GALERIA ZDJĘĆ
- EKOLOGIA
- CZŁOWIEK
- RECENZJE
- REPORTAŻE
- CHLEB
- LINKI
- MULTIMEDIA 

 

 

  Copyrigt Effective Computer Support.